Sıkça Sorulan Sorular

1-) Nasıl Kayıt Olunur?
İnternet sitemize kayıt olmak çok basit! Facebook,Twitter,Google+ sosyal medya mecralarını kullanarak sitemize kayıt olabilirsiniz veya sosyal medya hesapları kullanmıyorsanız e-posta adresinizle kayıt olabilirsiniz.

2-) Soru Nasıl Sorulur?
Soru sormak için ilk başta internet sitemize kayıt olmanız gerekir kayıt olduktan sonra üst menüden “Soru sor” butonuna basabilir veya ana sayfadaki “Soru sor” butonunada tıklayarak sorununuzu,sorunuzu kullanıcılar ve bizlerle paylaşmış olursunuz.

3-) Kategori Kullanımı
Paylaştığınız sorunuz,sorununuza uygun bir kategori seçebilirsiniz soru sorma sayfasındayken kategori bölümünden kendi sorunuza uygun bir kategori seçerek sorunuzun daha hızlı cevaplanmasına olumlu bir etki olucaktır.

4-) Etiket Kullanımı
Etiket kullanımıda aynı kategori kullanımı gibidir etiket kullanımı Google üzerinden internet sitemize ulaşanlar için daha hızlı sonuç almanıza sebep olabilir.İstediğiniz etiketi sorduğunuz soruya uygun bir şekilde kullanabilir paylaşabilirsiniz.

5-) İtibar – Puanlanma Sistemi

Puan sistemi size Başımdaki Sorun’un yaptığı çekilişlerde,yarışmalarda ihtiyacınızı giderecek bir puanlama sistemidir. Puanlama sistemi şuna göre çalışmaktadır:

  1. *Kayıt olmak: +10 Puan
  2. *Soru sormak: +2 Puan
  3. *Soruyu cevaplamak: +5 Puan
  4. *Yorum paylaşmak: +2 Puan
  5. *Seçilen en iyi yanıt: +10 Puan
  6. *Olumlu oylama: +10 Puan
  7. *Olumsuz oylama: -2 Puan